Lustra drogowe

Oferowane panoramiczne lustra drogowe spełniają wysokie wymogi bezpieczeństwa stawiane przed elementami tego typu przez Instytut Transportu Samochodowego, co potwierdzają przeprowadzone badania. Umożliwiają likwidację martwych punktów w miejscach o wyraźnie ograniczonej widoczności. Ich stawianie zaleca się w szczególności na ostrych zakrętach, przy skrzyżowaniach, wyjazdach z tuneli lub spod wiaduktów, parkingach oraz innych miejscach mogących doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Lustra pozwalają na sprawdzenie obszaru przed wykonaniem kolejnego manewru. Realnie zwiększają bezpieczeństwo i zapobiegają kolizjom oraz wypadkom komunikacyjnym.

Wypukła tafla wykonana została z plexiglasu, 25-krotnie bardziej odpornego od szkła, o dobrym współczynniku odbicia. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie środków chemicznych. Nie doprowadza do powstania zniekształceń wynikających z warunków pogodowych czy innych czynników. Uczestnik ruchu otrzymuje powiększony obraz tego, co znajduje się w martwym punkcie. Dzięki temu może ograniczyć prędkość oraz uważniej przyglądać się sytuacji na drodze.

Tafla zostaje osadzona na solidnym uchwycie mocującym. Do produkcji obudowy wykorzystano trwały polistyren w kolorze białym. Dla lepszej widoczności na obramowaniu znajdują się paski w kolorze czerwonym. W zależności od potrzeb można zdecydować się na wybrany kształt luster drogowych: okrągły (700 lub 800 mm średnicy) oraz prostokątny (1000 x 800 mm).

Każde lustro drogowe posiada także specjalny zestaw montażowy przystosowany do instalacji na słupkach 60 oraz 80 mm. Zgodnie z rozporządzeniem z 30 czerwca 2004 roku na drogach publicznych można umieszczać wyłącznie te zwierciadła, które spełniają warunki techniczne widniejące w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury.


Porówanie produktu (0)


Lustra Drogowe Okrągłe

Lustra Drogowe Okrągłe

Lustra Drogowe Okrąg..

338,25PLN Cena netto: 275,00PLN

Lustra Drogowe Prostokątne

Lustra Drogowe Prostokątne

Lustra Drogowe Prost..

793,35PLN Cena netto: 645,00PLN

Montaż lustra drogowego

Ograniczona widoczność to ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Brak dostatecznej widoczności nierzadko bywa przyczyną tragicznych wypadków. Ograniczenie widoczności na drodze może być spowodowane nie tylko infrastrukturą czy ułożeniem drogi, a nawet rosnącymi krzewami, drzewami lub nawet powstałym ogrodzeniem posesji.

Przepisy Ustawy o Ruchu Drogowym mówią, że w przypadku ograniczonej widoczności podczas włączania się do ruchu kierujący ma obowiązek upewnić się, że zamiar i wykonanie przez niego manewru nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na drodze, zdarza się jednak wiele sytuacji, w których praktycznie niemożliwe jest wykonanie tego manewru bez podjęcia ryzyka. Przepisy wspomnianej ustawy przewidują taki przypadek, i traktują o tym w sposób polegający na przywołaniu drugiej osoby podczas manewru w celu upewnienia się, że podjęcie manewru nie doprowadzi do negatywnych skutków.

Lustra wyjazdowe

Niestety, bardzo rzadko zdarza się, że wyjeżdżając z drogi podporządkowanej z ograniczoną widocznością możemy przywołać osobę do pomocy w wykonaniu takowego manewru. Dlatego też, lustro drogowe sanowi niezwylke istotny element poprawiający bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W naszej ofercie znajdują się lustra drogowe panoramiczne, prostokątne i okrągłe. Oferowane produkty charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, wykonane są z nietłukących materiałów oraz co najważniejsze spełniają kryteria zgodne z przepisami w zakresie ruchu drogowego. Nasza oferta skierowana jest zarówno do firm, zarządców dróg, jak i odbiorców indywidualnych pragnących zwiększyć bezpieczeństwo podczas manewru włączania się do ruchu wyjeżdżając z swojej posesji lub bramy. Lustra zamontowane przy posesji pełnią również funkcje ostrzegawcze dla innych użytkowników drogi.

Lustra drogowe w najlepszej cenie

Bezpieczeństwo nie ma ceny, natomiast atrakcyjna cena produktów oferowanych przez firmę sprawia, że za relatywnie niewielkie pieniądze można w łatwy i szybki sposób zwiększyć swoje bezpieczeństwo, a tym samym poczucie komfortu. Gwarantujemy szybką realizację i wysyłkę zamówień oraz możliwość odbioru osobistego w Warszawie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W razie dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.