Progi zwalniające

Progi zwalniające

Konstrukcja przeszkód spowalniających

Wykonane z mas chemoutwardzalnych progi zwalniające wyróżniają się nadzwyczaj wysoką odpornością na ścieranie – na żółte pasy udzielana jest unikalna, 5-letnia gwarancja potwierdzająca ich ogromną trwałość. Wykorzystanie nowoczesnej technologii odzyskiwania surowców wtórnych (tworzyw sztucznych) pozwoliło na uzyskanie materiału ograniczającego koszty utrzymania progów zwalniających oraz zminimalizowania zarówno kosztów ich produkcji, jak i szkodliwości procesu dla środowiska.

Oferowane progi podrzutowe są łatwe w montażu i wytrzymałe – dzięki wykorzystaniu tworzyw sztucznych opierają się działaniu czynników zewnętrznych oraz otarciom. Montaż jest bardzo prosty i nie wymaga wcześniejszego przygotowania podłoża. Wystarczy użycie kołków rozporowych instalowanych bezpośrednio do jezdni. Przeszkody można następnie w prosty sposób zdemontować. W ofercie dostępne są progi podrzutowe, spowalniające różnego rodzaju, wyspowe, kablowe (instalacyjne), a także podwyższone przejścia dla pieszych.

Zastosowanie

Wytrzymałe i dobrze oznakowane przeszkody spowalniające są niezastąpionym środkiem bezpieczeństwa drogowego na ulicach osiedlowych (zwłaszcza oznaczonych znakiem D-40), wokół szkół i obiektów użytku publicznego bądź na parkingach wielkopowierzchniowych. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie występuje duża liczba przejść dla pieszych bez dostępu do sygnalizacji świetlnej.

Dostępne w ofercie progi podrzutowe oraz pozostałe modele stanowią wypukłe elementy drogi, wyraźnie widoczne z daleka. Skutecznie ograniczają pojazdom ruch i wymuszają dostosowanie prędkości do panujących warunków, a tym samym zwiększają bezpieczeństwo na wyznaczonym obszarze. Przeszkody podrzutowe stanowią doskonałą alternatywę dla innych metod mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ograniczenie prędkości pojazdów.


Więcej opcji wyszukiwania