Próg płytowy - podwyższone przejście dla pieszych - typ PP100

Próg płytowy to element w znaczący sposób poprawiający bezpieczeństwo ruchu drogowego poprzez ograniczanie prędkości jadących pojazdów. Łagodny najazd ogranicza prędkość pojazdów jednocześnie nie stanowiąc przeszkody dla uczestników ruchu drogowego.

Próg płytowy może być wykorzystywany również jako wyniesione przejście dla pieszych. W tym przypadku przejście takie jest doskonale widoczne przez kierowców pojazdów i jednocześnie zmusza ich do ograniczenia prędkości jazdy. Dzięki temu przejście pieszego na drugą stronę ulicy jest o wiele bezpieczniejsze. Powierzchnia przejścia jak i pasy na najeździe progu mogą być pokrywane masami chemoutwardzalnymi z mikrogranulkami, które w nocy dają efekt odblaskowości.

Montaż progu płytowego do nawierzchni drogi odbywa się przy pomocy kołków rozporowych. Pozwala to na szybki montaż i ewentualny demontaż. Takie rozwiązanie szczególnie sprawdza się podczas remontów lub konserwacji nawierzchni – próg płytowy można czasowo zdemontować i zamontować go już po ukończonych robotach drogowych. W szczególnych przypadkach, zastosowany system montażu, pozwala na przeniesienie progu płytowego w inne miejsce.

Dodatkowymi zaletami progu płytowego są zastosowane zaślepki na otworach montażowych, które uniemożliwiają korozję śrub montażowych oraz zabezpieczają przed je przed zabrudzeniem. Dzięki nim w każdej chwili można bez problemu odkręcić śruby mocujące próg do nawierzchni. Wybrania w bocznych ściankach pozwalają na bardzo dokładne dopasowanie do siebie poszczególnych elementów przez co szczeliny mogące powstać pomiędzy elementami są ograniczone do minimum.

PARAMETRY

WYMIARY ELEMENTÓW

(szerokość x długość x wysokość: początkowa i końcowa) [mm]

MASA ELEMENTÓW

[kg]

SZEROKOŚĆ CAŁEGO PROGU

[m]

DŁUGOŚĆ CAŁEGO PROGU

[m]

Element podstawowy

500 x 500 x 100

37

DOWOLNA:

wielokrotność elementu tj. 0,5m

minimum 4,0m

części najazdowe: 2 x 1,5m;

część środkowa: dowolna wielokrotność elementu tj. 0,5m

Element najazdowy 1

500 x 500 x 100....73

32

Element najazdowy 2

500 x 500 x 73 ..... 46

23

Element najazdowy 3

500 x 500 x 46 ...... 20

14


 

Podana cena dotyczy jednego elementu progu ( 4 szt/m2)


 

Napisz recenzję

Notatka: HTML niedozwolony!
    Negatywna           Pozytywna

Próg płytowy - podwyższone przejście dla pieszych - PP100

  • Model: PP 100
  • Dostępność: W magazynie
  • 116,85PLN

  • Cena netto: 95,00PLN