• Znak drogowy informacyjny D-40

Znak drogowy - strefa zamieszkania

Oznacza wjazd do strefy zamieszkania. Znak może być umieszczony w innym miejscu niż po prawej stronie jezdni. Informuje ponadto, że umieszczone w tej strefie urządzenia wymuszające powolną jazdę (progi zwalniające) mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi.

Produkt znak drogowy - Strefa zamieszkania jest znakiem informacyjnym - D40. Informuje o wydzielonym obszarze w mieście, w którym pierwszeństwo w każdym należy do pieszych. Kierowca zobowiązany jest do zachowania zwiększonej uwagi.

Znak ten został stworzony, aby zapewnić możliwość bezpiecznego przemieszczania się, wypoczynek i spokój mieszkańców (ograniczenie hałasu). Za tym znakiem informacyjnym dopuszczalna prędkość pojazdów to 20 km/h.

Parkowanie dozwolone jest tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ w strefie zamieszkania nie istnieje obowiązek oznaczeń progów zwalniających znakami pionowymi. Przy opuszczaniu strefy obowiązuje nakaz ustąpienia pierwszeństwa innym poruszającym się po drodze pojazdom.

Napisz recenzję

Notatka: HTML niedozwolony!
    Negatywna           Pozytywna

Znak drogowy informacyjny D-40

  • Model: D-40
  • Dostępność: W magazynie
  • 135,30PLN

  • Cena netto: 110,00PLN

Dostępne opcje