Znaki z numerem drogi stosuje się samodzielnie lub umieszcza się na znakach kierunku w celu wskazania dróg krajowych lub wojewódzkich. Numerów dróg pozostałych kategorii nie umieszcza się na znakach drogowych.
 
Znak E-15a „numer drogi krajowej” o tle barwy czerwonej i napisie barwy białej stosuje się w celu wskazania przebiegu drogi krajowej oznaczonej numerem wskazanym na znaku lub wjazdu na tę drogę.
 
Znak E-15b stosuje się w celu wskazania przebiegu drogi wojewódzkiej lub wjazdu na tę drogę.
 
Znak E-15c „numer autostrady”  stosuje się w celu wskazania przebiegu autostrady lub wjazdu na nią. Na znakach kierunku wskazujących kierunek do autostrady po lewej stronie umieszcza się znak D-9.
 
Znak E-15d „numer drogi ekspresowej” stosuje się w celu wskazania przebiegu drogi ekspresowej lub wjazdu na nią. Na znakach kierunku wskazujących kierunek do drogi ekspresowej, po lewej stronie znaku E-15d umieszcza się znak D-7.
 
Znak E-15e „numer drogi wojewódzkiej o zwiększonym do 10t dopuszczalnym nacisku osi pojazdu” stosuje się w celu wskazania przebiegu drogi lub wjazdu na drogę wojewódzką, na której dopuszcza się ruch pojazdów o nacisku osi pojedynczej nie przekraczającym 100 kN.
 
Znak E-16 „numer szlaku międzynarodowego” stosuje się w celu poinformowania kierujących pojazdami, że droga krajowa jest także drogą międzynarodową. Znaki E-16 stosuje się na wszystkich drogach międzynarodowych.
 
Tablice drogowe typ E wykonuje się według indywidualnych projektów. Podana cena jest ceną za metr kw tablicy.

 

Napisz recenzję

Notatka: HTML niedozwolony!
    Negatywna           Pozytywna

E-15,16

  • Model: E-15,16
  • Dostępność: W magazynie
  • 221,40PLN

  • Cena netto: 180,00PLN

Dostępne opcje