Zbiorniki wyprodukowane są w Polsce przy użyciu nowoczesnej technologii oraz z najwyższej jakości polietylenu o średniej gęstości, odpornego na działanie promieniowania ultrafioletowego oraz  ekstremalnych temperatur. Podwyższona grubość ścianek zapobiega przedostawaniu się zapachu oleju poprzez ścianki zbiornika jak to ma miejsce w zbiornikach tradycyjnych. Są estetyczne nie wymagają konserwacji ani malowania. Przeznaczone są do instalacji w pomieszczeniach zamkniętych jak i na otwartej przestrzeni w zależności od dostępnego miejsca.

Wymiary:
- wysokość 1,43 m
- długość 2,53 m
- szerokość 1,43 m
- objętość 2500 l

Gwarancją ochrony środowiska w przypadku zbiorników dwupłaszczowych jest system kontroli wycieku oleju do przestrzeni między płaszczowej. W przypadku zbiorników zlokalizowanych na poziomie gruntu należy zachować następujące odległości, 10 m od budynków o konstrukcji niepalnej, 20 m od pozostałych budynków i lasu, 5 m od drogi i granicy działki. Jeżeli na terenie magazynowania oleju znajdują się wpusty kanalizacyjne, powinny być one zabezpieczone przed dopływem oleju. W pobliżu zbiornika olejowego wskazane jest umieszczenie zestawu do usuwania awaryjnych rozlań paliwa. Napełnianie zbiorników olejem powinno być dokonywane przez szczelne połączenie węża zasilającego autocysterny z króćcem nalewowym zbiornika (nie należy stosować nalewania paliwa "pistoletem").

Przykładowy sposób podłączenia zbiornika na olej opałowy w jednym pomieszczeniu z kotłem grzewczym. Zbiorniki napełniane są olejem przez uziemioną instalację. System poboru oleju może być górny w wersji jedno lub dwururowej bądź dolny z króćcem umieszczonym w dnie zbiornika i podziemną instalacją. W przypadku dolnego systemu opróżniania zbiornika i podziemnej instalacji przewodów odprowadzających wskazane byłoby umieszczenie ich w szczelnym kanale betonowym lub rurze osłonowej z tworzywa sztucznego, ze spadkiem do studzienki rewizyjnej, umożliwiającej kontrolę ewentualnych wycieków. Instalacja poboru oleju wyposażona jest w zawór szybkozamykający lub zawór przeciwzwrotny, odcinający dopływ oleju w sytuacjach awaryjnych. Zbiorniki dwupłaszczowe wentylowane są przez kratki wentylacyjne w zewnętrznym zbiorniku. Zbiornik jest wyposażony w czujnik dopuszczalnego, maksymalnego napełnienia zabezpieczający zbiornik przed przelaniem podczas napełniania, lub sygnalizator dźwiękowy włączający się w sytuacji przekroczenia dopuszczalnego napełnienia. Do pomiaru poziomu oleju w zbiorniku stosuje się układ pomiarowy złożony z sądy, nadajnika i odbiornika z wyświetlaczem aktualnego poziomu oleju.

Przykładowy sposób podłączenia zbiornika na olej opałowy na zewnątrz pomieszczeniu z kotłem grzewczym. Opcjonalnie zbiorniki ustawione na zewnątrz budynków są wyposażone w taśmy grzewcze, które zapobiegają spadkowi temperatury oleju opałowego poniżej 5 C, aby z oleju nie wytrącały się kryształy parafiny.

Zbiornik posiada pełną dziesięcioletnią gwarancję. Do zbiornika dołączona jest instrukcja obsługi i montażu. Zbiorniki są przyjazne dla środowiska naturalnego i po okresie eksploatacji można je poddać całkowietej utylizacji.

Przykładowy sposób podłączenia zbiornika na olej opałowy na zewnątrz pomieszczenia w którym znajduje się kocioł grzewczy (pod ziemią).

Napisz recenzję

Notatka: HTML niedozwolony!
    Negatywna           Pozytywna

Zbiornik dwupłaszczowy BT 2500

  • Model: zbiornik-dwuplaszczowy-BT-2500
  • Dostępność: Na zamówienie
  • 12 423,00PLN

  • Cena netto: 10 100,00PLN