Lustra drogowe

Oferowane panoramiczne lustra drogowe spełniają wysokie wymogi bezpieczeństwa stawiane przed elementami tego typu przez Instytut Transportu Samochodowego, co potwierdzają przeprowadzone badania. Umożliwiają likwidację martwych punktów w miejscach o wyraźnie ograniczonej widoczności. Ich stawianie zaleca się w szczególności na ostrych zakrętach, przy skrzyżowaniach, wyjazdach z tuneli lub spod wiaduktów, parkingach oraz innych miejscach mogących doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Lustra pozwalają na sprawdzenie obszaru przed wykonaniem kolejnego manewru. Realnie zwiększają bezpieczeństwo i zapobiegają kolizjom oraz wypadkom komunikacyjnym.

Wypukła tafla wykonana została z plexiglasu, 25-krotnie bardziej odpornego od szkła, o dobrym współczynniku odbicia. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie środków chemicznych. Nie doprowadza do powstania zniekształceń wynikających z warunków pogodowych czy innych czynników. Uczestnik ruchu otrzymuje powiększony obraz tego, co znajduje się w martwym punkcie. Dzięki temu może ograniczyć prędkość oraz uważniej przyglądać się sytuacji na drodze.

Tafla zostaje osadzona na solidnym uchwycie mocującym. Do produkcji obudowy wykorzystano trwały polistyren w kolorze białym. Dla lepszej widoczności na obramowaniu znajdują się paski w kolorze czerwonym. W zależności od potrzeb można zdecydować się na wybrany kształt luster drogowych: okrągły (700 lub 800 mm średnicy) oraz prostokątny (1000 x 800 mm).

Każde lustro drogowe posiada także specjalny zestaw montażowy przystosowany do instalacji na słupkach 60 oraz 80 mm. Zgodnie z rozporządzeniem z 30 czerwca 2004 roku na drogach publicznych można umieszczać wyłącznie te zwierciadła, które spełniają warunki techniczne widniejące w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury.


Porówanie produktu (0)


Lustra Drogowe Okrągłe

Lustra Drogowe Okrągłe

Lustro panora..

338,25PLN Cena netto: 275,00PLN

Lustra Drogowe Prostokątne

Lustra Drogowe Prostokątne

Lustro panora..

793,35PLN Cena netto: 645,00PLN

Wyświetlono {start} do {end} z {total} ({pages} Stron)