Azyle dla pieszych

Azyle dla pieszych

Zastosowanie

Przedstawiamy drogowe azyle dla pieszych, które zamontowane na przejściach przez jezdnie dwukierunkowe zwiększają widoczność i bezpieczeństwo przechodzących osób. Pozwalają pokonywać drogę w dwóch etapach, szczególnie przy dużym natężeniu ruchu. Ich obecność na jezdni wyraźnie zmniejsza ryzyko wypadków i kolizji drogowych z udziałem osób pieszych, a także ogranicza prędkość pojazdów poruszających się na drogach dwukierunkowych. Podczas pokonywania drogi osoby przechodzące mają prawo zatrzymać się w obszarze azylu, w celu dokładniejszej oceny sytuacji. Tym samym pojazdy zostają zobligowane do dostosowania się do nakazu zmniejszenia prędkości i zakazu wyprzedzania w miejscu oznakowanym.

Wykonanie

Konstrukcja oznakowania pozwala na wielokrotny montaż i demontaż. W ofercie elementy skrajne, narożne i wewnętrzne do budowania podstaw azylów dla pieszych. Zaślepki otworów montażowych skutecznie zabezpieczają śruby przed korozją lub zabrudzeniami. Kształt ścianek bocznych poszczególnych elementów składowych umożliwia ich dokładne dopasowanie bez powstawania szczelin.

Elementy składowe pozwalają na formowanie dowolnych wielkości oraz kształtów wysepek, zgodnych z projektem. Azyle dla pieszych wykonane zostały z odpornych na przecieranie tworzyw sztucznych. Dzięki zastosowaniu barwy białej i czerwonej są doskonale widoczne zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Pozwala to na wyraziste wyznaczenie obszaru dedykowanego osobom przechodzącym przez jezdnię, w którym mogą się zatrzymać.

Oferowane azyle dla pieszych można montować na zasadzie skróconej procedury projektowej. Nie jest wymagane pozwolenie na ich budowę. Prosty montaż nie wymaga długotrwałego zajmowania pasa drogowego, dzięki czemu możliwe jest ich szybkie i bezproblemowe zainstalowanie.


Więcej opcji wyszukiwania